tulsa king

Dwight „Generał” Manfredi często pokazuje znak rogów szatana, ale z drugiej strony to człowiek, który zabił, był w mafii, a teraz wyszedł z więzienia po 25 latach. Ta kryminalna rodzinka nie do końca przyjmuje go zgodnie z umową – ale ostatecznie Dwight nie ma innego wyboru, niż przystać na kolejną umowę z tymi typkami. Zostaje zesłany do Tulsy, niezłego zadupia w Oklahomie i tam zaczyna się rządzić. Dosłownie.

A ponieważ jego więzienny dramat zaczął się w 1997 roku, to po wyjściu na wolność czekają go liczne niespodzianki, ale radzi sobie całkiem nieźle.

Tak nieźle, że w niedługim czasie zyskuje sobie znakomitą ekipę…

* * *

Ten serial ma swój osobisty urok. Tzn. faceci określają go jako „męskie kino”, bo faktycznie są tam walki, strzelaniny, liczne perypetie między gangusami. Na szczęście nie ma tu agresywnego wybuchu testosteronu. Ale… „Tulsa King” ma w sobie kilka elementów, dzięki którym kobiety go polubią. Na przykład – pani policjantka, która daje się omamić Dwightowi i go broni, pomimo że nie ma w tym żadnego interesu.

Ale Dwight jest dżentelmenem starego typu i produkcja jest tego świadoma. Bardzo mi się podoba, jak komentuje NFT czy kryptowaluty: „one nie są prawdziwe”, albo „co tu się odpierdala?” w temacie pieniędzy, których nie można dotknąć, bo są w banku. Jest jeszcze parę ciekawych smaczków, ale pozwólcie je sobie sami odkryć.

Po co spojlerować?

Jednakże, jedna scena jest moim zdaniem wybitna niemalże. Nie wiem, może przesadzam. W jednym z odcinków okazuje się, że Dwight ma brata i on umiera. To nie jest jakiś turbo spojler, ale widzimy dwóch braci, którzy rozmawiają ze sobą przez telefon, jeden z nich nie mówi… mimika na twarzy Stallona, dobór światła w tej scenie… ja miałam i mam wrażenie, że jest to chyba jedna z najlepszych scen w serialu. Można się wzruszyć.

Ale ogólnie serial pełen jest czarnego humoru, no i… rucha poprawność polityczną XD. No, ale w końcu Dwight jest przestępcą nie tylko starej daty, ale i starej klasy.

Polecam serdecznie „Tulsę King”. To 9 bardzo przyjemnych epizodów, w których można znaleźć wiele mądrości życiowych i to dosłownie 🙂.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *